Բունդեսվերում Լիտվայի ինքնաթիռի աղետի մեջ ռուսական հետք են տեսնում
Բունդեսվերի գլխավոր տեսուչը ենթադրել է, որ Լիտվայում տեղի ունեցած ավիավթարը կարող է կապված լինել Ռուսաստանի գործողությունների հետ։
Boeing 737 ինքնաթիռի կործանումը, որը բեռներ էր տեղափոխում DHL-ից և կործանվեց Լիտվայի մայրաքաղաքի ծայրամասում, կարող է կապված լինել ռուսական հատուկ ծառայությունների գործունեության հետ։ Այս մասին հայտարարել է Բունդեսվերի գլխավոր տեսուչ Կարստեն Բրոյերը. նա կարծում է, որ աղետը կարող էր լինել Կրեմլի հիբրիդային գործողության մի մասը։
«Մենք տեսնում ենք դեպքեր, երբ նրանք ստուգում են, թե որքան հեռուն կարելի է գնալ՝ ստեղծելու մի վիճակ, որն ամբողջությամբ պատերազմ չէ, բայց նաև ամբողջությամբ խաղաղություն չէ», - ասել է նա:

The Bundeswehr sees a Russian trace in the Lithuanian plane disaster
The chief inspector of the Bundeswehr assumed that the plane crash in Lithuania could be related to Russia's actions.
The chief inspector of the Bundeswehr, Carsten Breuer, who believes that the disaster could have been part of the Kremlin's hybrid operation, reports that the Boeing 737 plane, which was carrying cargo from DHL, crashed on the outskirts of the capital of Lithuania and may be connected with the activities of Russian special services.
"We're seeing cases where they're testing how far they can go to create a state that's not all war but also not all peace," he said.