«Մանչեսթր Սիթիի» նախկին ֆուտբոլիստը՝ Վրաստանի նախագահի թեկնածու
«Վրացական երազանքի» նախագահի թեկնածուն կլինի նախկին ֆուտբոլիստ Միխայիլ Կավելաշվիլին: Այս մասին հայտարարել է իշխող կուսակցության պատվավոր նախագահ Բիձինա Իվանիշվիլին։
«Ազնվությունը, արդարությունը, հայրենասիրությունն ու սկզբունքայնությունը հատկություններ են, որոնք առանձնացնում են Միխայիլ Կավելաշվիլիին։ Նա վրացի տղամարդու լավագույն մարմնավորումն է իր բնույթով, եթե ցանկանում եք, իր սովորությամբ: Նա հրաշալի ամուսին է և չորս երեխաների հայր։ Հաշվի առնելով վերը նշվածը՝ թիմը միաձայն որոշում է կայացրել Միխայիլ Կավելաշվիլիին Վրաստանի նախագահի պաշտոնում առաջադրելու վերաբերյալ»,- հայտարարել Է Իվանիշվիլին։
Կավելաշվիլին իշխող կուսակցությունից պաշտոնապես անջատված «Ժողովրդի ուժը» կուսակցության առաջնորդներից մեկն էր, հոկտեմբերի 26-ի խորհրդարանական ընտրություններում «Վրացական երազանքի» 18-րդ համարը:
Միխայիլ Կավելաշվիլին ֆուտբոլի վետերան է, մարզական կարիերան սկսել է Թբիլիսիի «Լոկոմոտիվում», ապա տեղափոխվել է «Դինամո», որի կազմում դարձել Է Վրաստանի վեցակի չեմպիոն: 1995 թվականին տեղափոխվել է Վլադիկավկազի «Սպարտակ-Ալանիա», իսկ 1996 թվականին՝ «Մանչեսթեր Սիթի» (28 խաղ, 3 գոլ)։ Նա խաղացել է նաև Շվեյցարիայի տարբեր ակումբներում։ Վրաստանի հավաքականի կազմում մասնակցել է 46 հանդիպման, խփել է 9 գնդակ:

Former "Manchester City" football player, candidate for the president of Georgia
Former football player Mikhail Kavelashvili will be the candidate for the president of "Georgian Dream," said the honorary president of the ruling party, Bidzina Ivanishvili.
"Honesty, justice, patriotism, and principles distinguish Mikhail Kavelashvili. He is the epitome of a Georgian man by nature, by habit, if you will. He is a wonderful husband and father of four children. Considering the above, the team unanimously decided to nominate Mikhail Kavelashvili for President of Georgia," Ivanishvili stated.
Kavelashvili was one of the leaders of the People's Power party, officially separated from the ruling party, number 18 of the Georgian Dream, in the October 26 parliamentary elections.
Mikhail Kavelashvili is a football veteran. He started his sports career in Lokomotiv Tbilisi and then moved to Dynamo, in which he became the six-time champion of Georgia (28 games, 3 goals). He also played in various clubs in Switzerland. He participated in 46 matches as part of the Georgian national team and scored 9 goals.