Հայաստանի խնդրանքով ԵԱՏՄ գագաթնաժողովը կանցկացվի Ռուսաստանի տարածքում
Եվրասիական տնտեսական բարձրագույն խորհրդի նիստը ԵԱՏՄ-ում նախագահող Հայաստանի խնդրանքով տեղի կունենա Ռուսաստանի տարածքում՝ Սանկտ Պետերբուրգում: Ճեպազրույցի ժամանակ այս մասին հայտնել է ՌԴ նախագահի օգնական Յուրի Ուշակովը:
«Հայկական կողմի խնդրանքով նիստը կկազմակերպվի Ռուսաստանի տարածքում, չնայած այդ նիստը նախագահելու է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը: Հրավերներն ուղարկվել են», - ասել է նա։
Միաժամանակ Ուշակովը հաստատել է, որ Հայաստանը չի մասնակցի նոյեմբերի 28-ին Աստանայում կայանալիք ՀԱՊԿ գագաթնաժողովին, սակայն Երևանը զգուշացրել է, որ դեմ չէ նիստում համաձայնեցված փաստաթղթերի ընդունմանը:

По просьбе Армении саммит ЕАЭС пройдет на территории России
Заседание Евразийского экономического совета пройдет в Санкт-Петербурге по просьбе Армении, об этом сообщил на брифинге помощник президента России Юрий Ушаков.
"По просьбе армянской стороны встреча пройдет на территории России, хотя встречу проведет премьер-министр Армении Никол Пашинян. Приглашения отправлены", - сказал он.
При этом Ушаков подтвердил, что Армения не будет участвовать в саммите ОДКБ, который пройдет в Астане 28 ноября, однако Ереван предупредил, что не против принятия согласованных на заседании документов.