Բայդենի և Թրամփի թիմերը Ուկրաինայի և այլ հարցերով աշխատում են ձեռք ձեռքի տված. Ուոլց
Դոնալդ Թրամփի ազգային անվտանգության հարցերով նոր խորհրդական Մայք Ուոլցը հայտարարել է, որ նորընտիր նախագահի անցումային թիմը սերտորեն համագործակցում է նախագահ Ջո Բայդենի հեռացող վարչակազմի հետ Ուկրաինայի պատերազմի և ազգային անվտանգության այլ կարևոր հարցերի շուրջ:
Հանրապետական կուսակցության ներկայացուցիչ Մայք Ուոլցը Fox News Sunday-ին տված հարցազրույցում ասել է, որ խոսել է Բայդենի ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդական Ջեք Սալիվանի հետ՝ համոզվելու համար, որ ներկայիս Սպիտակ տունը և Թրամփի անցումային թիմը աշխատում են «ձեռք ձեռքի տված»:
«Մեր հակառակորդները, ովքեր կարծում են, որ այժմ բարենպաստ հնարավորությունների ժամանակն է, որ նրանք կարող են մի վարչակազմին մյուսի դեմ հանել, սխալվում են։ Մենք գործում ենք ձեռք ձեռքի տված։ Մենք Միացյալ Նահանգների հետ մեկ թիմ ենք այս անցումային շրջանում»,- ասել է Ուոլցը։

Biden and Trump's teams work hand in hand on Ukraine and other issues. Waltz
Donald Trump's new national security adviser, Mike Waltz, said the president-elect's transition team is working closely with President Joe Biden's outgoing administration on the war in Ukraine and other important national security issues.
Republican Rep. Mike Waltz said in an interview on Fox News Sunday that he spoke with Biden's national security adviser, Jack Sullivan, to ensure the current White House and Trump's transition team are working "hand in hand."
"Our adversaries, who think that now is the time of favorable opportunity, that they can pit one administration against another, are mistaken. We act hand in hand. We are one team with the United States in this transition period," Waltz said.