Սիրիայում Իսրայելի ավիահարվածների հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 36-ի
Առնվազն 36 մարդ զոհվել, ևս 50-ը վիրավորվել է Սիրիայի Պալմիրա քաղաքում բնակելի տների և արդյունաբերական գոտու ուղղությամբ Իսրայելի հասցրած ավիահարվածների հետևանքով․ հայտնում են սիրիական պետական լրատվամիջոցները:
Միացյալ Թագավորությունում տեղակայված Մարդու իրավունքների սիրիական կենտրոնը հայտնում է 41 զոհի մասին, որոնց կեսից ավելին օտարերկրյա քաղաքացիներ են: SOHR-ի տվյալներով՝ հարվածի են ենթարկվել Պալմիրայի երեք շրջանները։ Դրանցից մեկը բնակեցված է սիրիական «Հըզբոլլահ» խմբավորման և իրանամետ այլ շարժումների զինյալների ընտանիքներով, մյուսում տեղակայված է եղել զինապահեստ, երրորդում՝ կենտրոնակայան, որը նախատեսված է տարբեր իրանամետ խմբավորումների, այդ թվում՝ իրաքյան «Նուջաբայի» առաջնորդների հանդիպումների համար։
Sana լրատվական գործակալությունը, հղում անելով ռազմական աղբյուրին, հայտնել է, որ իսրայելական ինքնաթիռները գրոհել են Սիրիայի տարածքը Հորդանանի սահմանի կողմից տեղական ժամանակով մոտավորապես 13:30-ին և զգալի վնաս են հասցրել ենթակառուցվածքներին:

As a result of Israeli airstrikes in Syria, the number of victims has reached 36
At least 36 people were killed, and 50 others were injured as a result of Israeli airstrikes on residential houses and an industrial zone in the Syrian city of Palmyra. Syrian state media reports.
The UK-based Syrian Center for Human Rights reports 41 casualties, more than half of whom are foreign nationals, with three districts of Palmyra hit. One of them is inhabited by the families of the fighters of the Syrian Hezbollah group and other pro-Iranian movements; the other was an armory; and the third was a headquarters intended for meetings of the leaders of various pro-Iranian groups, including the Iraqi Nujaba.
The Sana news agency, citing a military source, said that Israeli jets attacked Syrian territory on the Jordanian side of the border at around 1:30 p.m. local time and caused significant damage to infrastructure.