Քիր Սթարմերն ակնարկել է, որ Storm Shadow-ի թույլտվությունը ևս եղել է. The Times
Տեղեկությունը, որ ԱՄՆ-ն Ուկրաինային թույլ է տվել օգտագործել ATACMS ՄԹ վարչապետ Քիր Սթարմերին կանգնեցրել է Storm Shadow հրթիռների վերաբերյալ իր դիրքորոշումը բարձրաձայնելու անհրաժեշտության առաջ:
Ինչպես գրում է The Times-ը, սկզբում Սթարմերի օգնականները պնդել են, որ օգտագործեն Սպիտակ տան պաշտոնական հաստատման բացակայությունը։
«Շրջադարձային պահը», ըստ արտաքին գործերի նախարարության աղբյուրի, եկել է այն ժամանակ, երբ Ռուսաստանը հյուսիսկորեացի զինվորներին ներքաշել է հակամարտության մեջ, ինչը գնահատվել է որպես «լուրջ էսկալացիա»:
Ավելի վաղ Մեծ Բրիտանիայի մոտեցումն էր եղել հայտարարել Storm Shadow-ի տեղակայման մասին այն բանից հետո, երբ դրանք օգտագործվել են ռազմի դաշտում, որպեսզի Պուտինին ռազմավարական առավելություն չտան:
«Մենք պետք է երաշխավորենք, որ Ուկրաինան կունենա այն, ինչ իրեն պետք է, քանի դեռ պետք է հաղթի այս պատերազմում։ Ես չեմ պատրաստվում մտնել գործառնական հարցերի մեջ, քանի որ եթե ես դա անեմ, հաղթողը միայն մեկն է, և դա Պուտինն է»,- ասել է Սթարմերը։
Կառավարության բարձրաստիճան աղբյուրները նշել են, որ Սթարմերի կողմից ձևակերպումների փոփոխությունը կանխամտածված է եղել և ակնարկել են, որ ամերիկացիների կողմից Storm Shadow-ի օգտագործման վերաբերյալ նախկին առարկություններն այժմ հանվել են:

Keir Starmer hinted that Storm Shadow's permission was also. The Times
The news that the US has allowed Ukraine to use ATACMS has left UK Prime Minister Keir Starmer with the need to voice his position on Storm Shadow missiles.
As The Times writes, at first, Starmer's aides insisted on using the lack of official approval from the White House.
The "turning point," according to a Foreign Office source, came when Russia drew North Korean soldiers into the conflict in what was described as a "serious escalation."
In the past, the UK announced Storm Shadow deployments after they had been used on the battlefield so as not to give Putin a strategic advantage.
"We must ensure that Ukraine has what it needs until it wins this war. "I'm not going to get into operational issues because if I do, there's only one winner, and that's Putin," Starmer said.
Senior government sources said Stormer's wording change was deliberate and hinted that previous objections to the Americans' use of Storm Shadow had now been lifted.