Ուկրաինան առաջին անգամ հարվածել է ՌԴ խորքերին
Ուկրաինան առաջին անգամ օգտագործել է ATACMS՝ Ռուսաստանի տարածքի վրա հարձակվելու համար։ Լուրը պաշտոնապես հաստատում է ՌԴ ՊՆ-ն, իսկ ուկրաինական աղբյուրները ոչ պաշտոնական հղումներ են անում իրենց ՊՆ աղբյուրներին։
«Ուկրաինայի զինված ուժերը ATACMS բալիստիկ հրթիռներով անցած գիշեր հարվածել են Բրյանսկի շրջանում գտնվող օբյեկտին։
«Ս-400 և «Պանցիր» ՀՕՊ համակարգերը խոցել են հինգ հրթիռ, մեկը վնասվել է։ Բեկորներն ընկել են ռազմական օբյեկտի տեխնիկական տարածք. առաջացած հրդեհն օպերատիվ կերպով վերացվել է: Զոհեր և ավերածություններ չկան»,- ասվում է ՌԴ ՊՆ հաղորդագրության մեջ։

Ukraine hit the depths of Russia for the first time
Ukraine used ATACMS for the first time to attack Russian territory. The news is officially confirmed by the Ministry of Defense of the Russian Federation, and Ukrainian sources make unofficial references to their Ministry of Defense sources.
"Last night, the armed forces of Ukraine hit an object in the Bryansk region with ATACMS ballistic missiles.
In a statement, the Russian Ministry of Defense said that the "S-400 and "Pantsir" air defense systems shot down five missiles, one of which was damaged. The debris fell into the technical area of ​​the military facility. The fire was promptly extinguished. There are no casualties or damage. "