ԱՄՆ-ի հրադադարի համաձայնագրին Լիբանանից կողմ են արտահայտվել
Լիբանանը և «Հըզբոլլահ» կազմակերպությունը հավանություն են տվել ԱՄՆ-ի կողմից Իսրայելի հետ հրադադարի մասին համաձայնագրի նախագծին: Այնուամենայնիվ, նրանք որոշ դիտողություններ են արել բովանդակության վերաբերյալ: Այս մասին հայտնում է Reuters գործակալությունը՝ վկայակոչելով Լիբանանի խորհրդարանի խոսնակի օգնական Ալի Հասան Խալիլի խոսքերը։
Նա նշել է, որ Լիբանանը նոյեմբերի 18-ին իր գրավոր պատասխանել է Բեյրութում ԱՄՆ դեսպան Լիզա Ջոնսոնին: Պաշտոնյայի խոսքով՝ այժմ ամեն ինչ կախված է Իսրայելից։
Խալիլն ընդգծել է, որ դիտողությունները դրական են ներկայացված, սակայն մանրամասներ չեն ներկայացվում: Ինչպես ավելի վաղ հայտարարել էր Լիբանանի վարչապետ Նաջիբ Միքաթին, հանրապետության իշխանություններն այժմ կքննարկեն համաձայնագրի մանրամասները ԱՄՆ-ի էմիսար Էյմոս Գոքստինի հետ, որը շուտով կայցելի Բեյրութ:

Lebanon supported the US ceasefire agreement
Lebanon and Hezbollah approved the draft ceasefire agreement with Israel. However, they made some remarks about the content, Reuters reported, citing the words of Lebanese parliament speaker Ali Hassan Khalil.
He noted that Lebanon wrote to Lisa Johnson, the US ambassador in Beirut, on November 18. According to the official, everything now depends on Israel.
Khalil emphasized that the remarks were presented positively, but no details were presented. As Lebanese Prime Minister Najib Mikati announced earlier, the republic's authorities will now discuss the agreement's details with US emissary Amos Hochstein, who will soon visit Beirut.