Հեռահար հրթիռներ օգտագործելու թույլտվությունը վերաբերում է միայն Կուրսկի շրջանին. Axios
ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենի թույլատվության ֆոնին Զելենսկին արդեն սպառնում է հեռահար հրթիռներով հարվածել Ռուսաստանի խորքերին:
Ըստ Axios-ի աղբյուրների, Կիևին ATACMS հրթիռներ օգտագործելու թույլտվությունը վերաբերում է միայն Կուրսկի շրջանին։
Բայդենը հավանություն է տվել Ուկրաինայի կողմից հեռահար հրթիռների կիրառմանը Կուրսկի շրջանում ռուսական և հյուսիսկորեական զորքերին հարվածելու համար, գրում է հրատարակությունը։ ԱՄՆ նախագահի որոշումը Ուկրաինայի ուշադրությանն է ներկայացվել մոտ երեք օր առաջ և կայացվել է Հյուսիսային Կորեային Ռուսաստանի Դաշնություն լրացուցիչ զորքեր ուղարկելուց հետ պահելու համար, ասվում է հոդվածում։

The permission to use long-range missiles applies only to the Kursk region. Axios
Against the background of US President Joe Biden's permission, Zelensky is already threatening to hit the depths of Russia with long-range missiles.
According to Axios' sources, the permission to use ATACMS missiles in Kyiv only applies to the Kursk region.
Biden approved Ukraine's use of long-range missiles to strike Russian and North Korean troops in the Kursk region, the publication writes. The US President's decision was brought to Ukraine's attention about three days ago and was made to prevent North Korea from sending additional troops to the Russian Federation, the article says.