Սպանվել է լրատվամիջոցների հետ կապերի պատասխանատուն
Լիբանանյան «Հըզբոլլահ» զինված խմբավորումը հաստատել է, որ լրատվամիջոցների հետ կապերի պատասխանատու Մոհամմադ Աֆիֆը սպանվել է կիրակի օրը Բեյրութում իսրայելական ավիահարվածի հետևանքով: Իսրայելը հազվադեպ է հարվածներ հասցնում «Հըզբոլլահի» բարձրաստիճան անդամներին, որոնք չունեն ռազմական գործառույթներ։ Հարվածները հիմնականում եղել են Բեյրութի հարավային արվարձանների վրա, որտեղ խմբավորումն ավելի մեծ ներկայություն ունի:
Իսրայելցի զինվորականները հայտարարել են, որ «վերացրել են» Աֆիֆին։ Լիբանանի առողջապահության նախարարությունը հայտնել է, որ հարվածի հետևանքով մեկ մարդ զոհվել է, երեքը՝ վիրավորվել։
Ընդ որում, մեկ այլ հարված էլ հասցվել է Մար Էլիաս փողոցում, որը հազվադեպ է ռմբակոծվում։ Այդ հարվածի արդյունքում երկու մարդ զոհվել է, 22-ը՝ վիրավորվել։

The media relations officer was killed
The Lebanese militant group Hezbollah confirmed that its media relations officer, Mohammad Afif, was killed in an Israeli airstrike in Beirut on Sunday. The strikes have mainly targeted Beirut's southern suburbs, where the group has a more significant presence.
The Israeli military announced that they had "eliminated" Afif. The Lebanese Ministry of Health reported that one person was killed and three others were injured as a result of the strike.
Moreover, another attack was made on Mar Elias Street, which is rarely bombed. As a result of that strike, two people were killed, and 22 were injured.