Աբխազիայի նախագահը երկրում տիրող իրավիճակն անվանել է հեղաշրջման փորձ
Աբխազիայի նախագահ Ասլան Բժանիան Apsnypress-ին տված հարցազրույցում ընդդիմության գործողությունները գնահատել է որպես հեղաշրջման փորձ և կոչ է արել բնակչությանը չտրվել սադրանքներին։
«Հիմա ժամանակն է, երբ մենք պետք է հոգ տանենք մեր երկրի մասին, մեր հայրենիքը վտանգի տակ է, և մեր հայրենիքը հայտնվեց հեղաշրջման փորձ կատարած մարդկանց գործողությունների հետևանքով»,- ասել է նա:
Երկրի ղեկավարը դիմել է քաղաքացիներին և հորդորել չմասնակցել անօրինական և չարտոնված հանրահավաքներին։ Նրա խոսքով՝ նախագահական ընտրությունները կարող են ելք լինել ճգնաժամից։
«Կողմերը մշտապես վկայակոչում են ժողովրդի կարծիքը՝ ասելով, որ իրենք ունեն մեր քաղաքացիների աջակցությունը, ընտրությունները ցույց կտան, թե ում է ուզում Աբխազիայի բազմազգ ժողովուրդը»,- եզրափակել է Բժանիան։

Президент Абхазии назвал ситуацию в стране попыткой государственного переворота
В интервью «Apsnypress» президент Абхазии Аслан Бжания оценил действия оппозиции как попытку государственного переворота и призвал население не поддаваться на провокации.
"Сейчас то время, когда мы должны позаботиться о нашей стране, наша Родина в опасности, и случилось это в результате действий людей, предпринявших попытку государственного переворота", - сказал он.
Глава страны обратился к гражданам и призвал их не участвовать в незаконных и несанкционированных митингах. По его мнению, выходом из кризиса могут стать президентские выборы.
"Стороны постоянно ссылаются на мнение народа, говоря, что они имеют поддержку наших граждан, выборы покажут, кого хочет многонациональный народ Абхазии", - заключил Бжания.