Ֆրանսիա-Իսրայել հանդիպման ժամանակ երկրպագուների բախում է եղել
Ամստերդամում իսրայելցի և մահմեդական ծագմամբ երկրպագուների միջև ծեծկռտուքից մեկ շաբաթ անց, երեկ տեղի ունեցած Ֆրանսիա-Իսրայել ֆուտբոլային խաղի սկզբում, կարճ բախում է տեղի ունեցել փոքրաթիվ երկրպագուների միջև։
Չնայած մարզադաշտում անվտանգության ուժեղացված միջոցառումներին՝ կազմակերպիչները չեն կարողացել խոսափել երկրպագուների բախումից։
Խաղը սկսվելուց մոտ 10 րոպե անց դարպասի ետևի տրիբունայի վերին մասում ծեծկռտուք է սկսվել, որի մասնակիցներից մի քանիսի մեջքին իսրայելական դրոշներ են եղել: Պարզ չէ, թե ինչն է վիճաբանության պատճառը։
«Ստադ դե Ֆրանս» մարզադաշտում կայացած հանդիպումն ավարտվել է ոչ-ոքի՝ 0:0, առանց հետագա միջադեպերի:
Նշենք, որ, որպես համերաշխության նշան, Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը մասնակցել է հանդիպմանը և դիտել այն տրիբունայից։ Հատկանշական է, որ հանդիպմանը Մակրոնի հետ հետևել են նաև Ֆրանսիայի նախկին նախագահները Նիկոլա Սարկոզին և Ֆրանսուա Օլանդը։

A week after the brawl between Israeli and Muslim fans in Amsterdam, there was a brief clash between a small number of fans at the start of yesterday's France-Israel football match.
Despite the enhanced security measures at the stadium, the organizers could not prevent the clash of fans.
About 10 minutes after the start of the game, a fight broke out in the upper part of the tribune behind the goal. Some of the participants had Israeli flags on their backs. What caused the dispute needs to be clarified.
The match at the Stade de France ended in a 0-0 draw without further incident.
It should be noted that French President Emmanuel Macron participated in the meeting and watched it from the tribune as a sign of solidarity. Notably, former French presidents Nicolas Sarkozy and Francois Hollande also attended the meeting with Macron.