Հյուսիսային Կորեան կսկսի կամիկաձե անօդաչուների զանգվածային արտադրություն
Հյուսիսային Կորեայի առաջնորդ Կիմ Չեն Ինն անձամբ է ղեկավարել հարվածային կամիկաձե դրոնների փորձարկումները և հրամայել է կարճ ժամկետում սկսել այդ սպառազինության զանգվածային արտադրությունը․ այս մասին հայտնում է Կորեայի պետական կենտրոնական հեռագրային գործակալությունը։
«Կիմն ընդգծել է, որ անհրաժեշտ է, որքան հնարավոր է շուտ, ստեղծել սերիական արտադրության համակարգ և անցնել լայնածավալ զանգվածային արտադրության», - հայտնել է գործակալությունը:
Հյուսիսային Կորեայի առաջնորդը նշել է, որ ռազմական անօդաչուների օգտագործման հարցում մրցակցությունն աճում է ամբողջ աշխարհում:
«Նման օբյեկտիվ փոփոխությունները պահանջում են ռազմական տեսության, պրակտիկայի և կրթական շատ բաժինների հրատապ թարմացում», - Կիմ Չեն Ինի խոսքը մեջբերել է գործակալությունը:

North Korea to begin mass production of kamikaze drones
The Korean State Central Telegraph Agency reports that North Korean leader Kim Jong Un personally directed the tests of attack kamikaze drones and ordered the mass production of these weapons to begin within a short period.
"Kim emphasized that it is necessary to establish a serial production system as soon as possible and move to large-scale mass production," the agency said.
The North Korean leader noted that competition in the use of military drones is growing around the world.
"Such objective changes require urgent updating of many military theory, practice and education departments," the agency quoted Kim Jong Un as saying.