Կրասնոդարի երկրամասը անօդաչուների զանգվածային հարձակման է ենթարկվել
Կրասնոդարի երկրամասի երկու մունիցիպալիտետ այսօր գիշերը անօդաչու թռչող սարքերի զանգվածային հարձակման են ենթարկվել․ հայտնում է երկրամասի նահանգապետ Վենիամին Կոնդրատևը:
«Հակաօդային պաշտպանության միջոցները մի քանի տասնյակ ԱԹՍ են որսացել Կրիմսկի և Կրասնոարմեյսկի շրջաններում», - գրել է նա Telegram-ում:
Կրիմսկում, Կոնդրատևի խոսքով, անօդաչու թռչող սարքերի բեկորներն ընկել են չորս տան տարածքում, վնասվել է մեկ տան տանիք և ավտոմեքենա: Կրասնոարմեյսկի շրջանի Պոլտավսկայա գյուղում դրոնի բեկորները վնասել են տան տանիքը, մեկ այլ տան պատուհաններն են կոտրվել։ Տուժածներ չկան։

The Krasnodar Territory was subjected to a massive drone attack
The governor of the area, Veniamin Kondratyev, reports that drones attacked two municipalities of the Krasnodar region that night.
"AUVs intercepted several dozen anti-aircraft missiles in the Krymsk and Krasnoarmeysk regions," he wrote on Telegram.
In Krymsk, according to Kondratyev, fragments of drones fell on the territory of four houses, and the roof of one home and a car were damaged. In the village of Poltavskaya, Krasnoarmeysk region, the fragments of the drone damaged the roof of the house, and the windows of another house were broken. There are no casualties.