Իլոն Մասկը հանդիպել է ՄԱԿ-ում Իրանի դեսպանի հետ
The New York Times-ը հայտնում է, որ Դոնալդ Թրամփի մերձավոր խորհրդական Իլոն Մասկը երկուշաբթի Նյու Յորքում հանդիպել է ՄԱԿ-ում Իրանի դեսպանի հետ։ Ըստ պարբերականի իրանական աղբյուրների՝ քննարկվել է, թե ինչպես կարելի է մեղմել Իրանի ու ԱՄՆ-ի միջև լարվածությունը։
Իրանական աղբյուրները հայտնել են, որ Մասկի և դեսպան Ամիր Սաիդ Իրավանիի հանդիպումը տևել է ավելի քան մեկ ժամ, եղել է գաղտնի։ Նրանք հանդիպումը բնութագրել են «դրական» և «լավ նորություն»։
Պատասխանելով հարցին, թե արդյոք նման հանդիպում եղել է, Դոնալդ Թրամփի հաղորդակցության տնօրեն Սթիվեն Չունգը ասել է. «Մենք չենք մեկնաբանում մասնավոր հանդիպումների մասին հաղորդումները, որոնք տեղի են ունեցել կամ չեն կայացել»։

Elon Musk met with Iran's ambassador to the United Nations
The New York Times reports that Donald Trump's close adviser, Elon Musk, met with Iran's ambassador to the United Nations on Monday in New York. According to Iranian sources, the two discussed easing the tension between Iran and the USA.
Iranian sources said that Musk and Ambassador Amir Saeid Iravani met secretly for over an hour and described it as "positive" and "good news."
When asked if there had been such a meeting, Stephen Chung, Donald Trump's director of communications, said, "We do not comment on reports of private meetings that have or have not taken place."