Իլոն Մասկը հանդիպել է ՄԱԿ-ում Իրանի դեսպանի հետ
The New York Times-ը հայտնում է, որ Դոնալդ Թրամփի մերձավոր խորհրդական Իլոն Մասկը երկուշաբթի Նյու Յորքում հանդիպել է ՄԱԿ-ում Իրանի դեսպանի հետ։ Ըստ պարբերականի իրանական աղբյուրների՝ քննարկվել է, թե ինչպես կարելի է մեղմել Իրանի ու ԱՄՆ-ի միջև լարվածությունը։
Իրանական աղբյուրները հայտնել են, որ Մասկի և դեսպան Ամիր Սաիդ Իրավանիի հանդիպումը տևել է ավելի քան մեկ ժամ, եղել է գաղտնի։ Նրանք հանդիպումը բնութագրել են «դրական» և «լավ նորություն»։
Պատասխանելով հարցին, թե արդյոք նման հանդիպում եղել է, Դոնալդ Թրամփի հաղորդակցության տնօրեն Սթիվեն Չունգը ասել է. «Մենք չենք մեկնաբանում մասնավոր հանդիպումների մասին հաղորդումները, որոնք տեղի են ունեցել կամ չեն կայացել»։

Илон Маск встретился с послом Ирана в ООН
The New York Times сообщает, что близкий советник Дональда Трампа Илон Маск встретился в понедельник в Нью-Йорке с послом Ирана при ООН. По данным иранских источников издания, речь шла о том, как ослабить напряженность между Ираном и США.
Иранские источники сообщили, что встреча Маска с послом Амиром Саидом Иравани длилась более часа и носила секретный характер. Они назвали встречу «позитивной».
На вопрос, была ли такая встреча, Стивен Чунг, директор по связям с общественностью Дональда Трампа, ответил: «Мы не комментируем сообщения о частных встречах, которые состоялись или не состоялись».