Եվս մեկ հարձակումը Իսրայելի վրա կխաթարի իրանական տնտեսությունը
Իսրայելի վարչապետ Բենյամին Նեթանյահուն հայտարարել է, որ Թեհրանին ձեռնտու չէ Իսրայելին հետագա հարվածներ հասցնելը, քանի որ դա թանկ է նստում իրանական տնտեսության վրա:
«Եվս մեկ հարձակումը Իսրայելի վրա պարզապես կխաթարի իրանական տնտեսությունը։ Դա ձեզնից մի քանի միլիարդ դոլար կխլի», - հայտարարել Է նա Իրանի քաղաքացիներին ուղղված տեսաուղերձում, որը հրապարակվել Է «X»-ի իր էջում:
Իսրայելի վարչապետը պնդել է, որ Իրանին հոկտեմբերին հասցված հարվածները երկրի վրա 2,3 մլրդ դոլար են արժեցել՝ այն դեպքում, երբ Իսրայելին հասցված վնասները, նրա խոսքով, «աննշան» են եղել:

Another attack on Israel would weaken the Iranian economy
Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu has stated that it is not in Tehran's interest to strike Israel further, as it costs the Iranian economy dearly.
"Another attack on Israel will simply disrupt the Iranian economy. It will take several billion dollars from you," he stated in a video message addressed to the citizens of Iran, which was published on his "X" page.
The Prime Minister of Israel claimed that the strikes on Iran in October cost the country 2.3 billion dollars, while the damage to Israel, he said, was "insignificant."