Սթարմերն ու Ալիևը քննարկել են Բաքվի և Երևանի միջև խաղաղության գործընթացը
Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը նոյեմբերի 12-ին հանդիպել է Միացյալ Թագավորության վարչապետ Քիր Սթարմերի հետ, որի ընթացքում քննարկվել է նաև Բաքվի և Երևանի միջև խաղաղության գործընթացը:
Ալիևը նշել է, որ ներկայումս կողմերի միջև շարունակվում են բանակցությունները խաղաղության պայմանագրի շուրջ. «Պայմանագրի տեքստի զգալի մասն արդեն համաձայնեցված է, լուրջ առաջընթաց կա Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև սահմանագծման և սահմանազատման հարցում, իրականացվել է ոչ միայն սահմանազատում, այլև ավելի քան 12 կմ երկարությամբ սահմանագծի դեմարկացիա, և հանձնաժողովի վերջին հանդիպմանը պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել այդ գործընթացն առաջ մղելու վերաբերյալ»:
Միաժամանակ, Ալիևը հայտարարել է Հայաստանի սահմանադրությունից Ադրբեջանի նկատմամբ տարածքային պահանջները բացառելու կարևորության մասին:
Ադրբեջանի նախագահն ընդգծել է ժողովուրդներին խաղաղության նախապատրաստելու կարևորությունը՝ խաղաղության գործընթացն առաջ մղելու և խաղաղության պայմանագիր ստորագրելու համար:

Starmer and Aliyev discussed the peace process between Baku and Yerevan
Azerbaijani President Ilham Aliyev met with the Prime Minister of the United Kingdom, Keir Starmer, on November 12. During this meeting, the peace process between Baku and Yerevan was also discussed.
Aliyev noted that the negotiations on the peace agreement between the parties are ongoing. "A significant part of the text of the agreement has already been agreed upon; there is serious progress in the demarcation between Armenia and Azerbaijan, not only demarcation but also demarcation of the borderline with a length of more than 12 km, and an agreement was reached at the last meeting of the commission to advance this process."
At the same time, Aliyev announced the importance of excluding territorial claims against Azerbaijan from the Armenian constitution.
The President of Azerbaijan emphasized the importance of preparing people for peace to advance the peace process and sign a peace treaty.