Առաջարկ կա, որ Ուկրաինայի ապագա պաշտոնյաները կրթվեն Բրիտանիայում
Կիևը բանակցություններ է վարում Լոնդոնի հետ առնվազն 5-7 հազար ուսանողների ամենամյա ուսուցման հնարավորության շուրջ, որպեսզի 20 տարի անց Ուկրաինայում պաշտոնյաների նոր սերունդ լինի․ հայտարարել է Միացյալ Թագավորությունում Ուկրաինայի դեսպան Վալերի Զալուժնին:
«Մեզ գրեթե հաջողվել է հավաստիացնել բրիտանական իսթեբլիշմենթին, որ նրանց երաշխավորված կապիտալ ներդրումը մեր կրթությունն է՝ մեր ապագա նախարարների, վարչապետների, նահանգապետերի, նույնիսկ՝ ապագա նախագահի պատրաստումը», - ասել է Զալուժնին։
Դեսպանի խոսքով՝ Բրիտանիայում պահպանվում է Ուկրաինայի հզոր աջակցությունը խորհրդարանական բոլոր ուժերի շրջանում:
«Հավատացեք ինձ՝ ոչ մի ակնարկ չկա, որ մենք կարող ենք ինչ-որ դիրքեր կորցնել Մեծ Բրիտանիայում», - հավելել է Զալուժնին:

There is a proposal that future officials of Ukraine should be educated in Britain
Valery Zaluzhny, Ukraine's ambassador to the United Kingdom, announced that Kyiv is negotiating with London on the possibility of annual training of at least 5-7 thousand students so that in 20 years, a new generation of officials will be in Ukraine.
"We have almost succeeded in assuring the British establishment that their guaranteed capital investment is our education, the training of our future ministers, prime ministers, governors, even the future president," Zaluzhni said.
According to the ambassador, the strong support of Ukraine among all parliamentary forces is preserved in Britain.