Թրամփը նոր նշանակմամբ հաստատում է ներգաղթի հարցում իր կոշտ քաղաքականությունը. CNN
Նորընտիր նախագահ Դոնալդ Թրամփն Հարավային Դակոտայի նահանգապետ Քրիստի Նոեմին կնշանակի անվտանգության ծառայության հաջորդ քարտուղար․ հաղորդում է CNN-ը։
Նոեմը կնշանակվի ներգաղթի հարցում կոշտ գծի երկու հիմնական աջակցի՝ Սթիվեն Միլլերի և Թոմ Հոմանի՝ առանցքային պաշտոնների նշանակման ֆոնին։
Պարբերականը հաղորդում է, որ սա ցույց է տալիս, որ Թրամփը լրջորեն է վերաբերում ներգաղթի մասին իր խոստումներին։ Նոյեմի ընտրությամբ Թրամփը երաշխավորում է, որ իր հավատարիմ մարդը կգլխավորի այն գործակալությունը, որն իր համար առաջնահերթություն է։
Գործակալությունն ունի 60 միլիարդ դոլար բյուջե և հարյուր հազարավոր աշխատակիցներ:
CNN-ի հաղորդմամբ՝ Նոեմը, որը նախկինում եղել է Հարավային Դակոտայի ներկայացուցիչը, այժմ ղեկավարելու է մի գործակալություն, որը վերահսկում է ամեն ինչ՝ սկսած ԱՄՆ սահմանային պաշտպանությունից և մաքսային ծառայությունից մինչև արտակարգ իրավիճակների կառավարման դաշնային գործակալությունն ու ԱՄՆ գաղտնի ծառայությունը:

CNN reports that President-elect Donald Trump will nominate South Dakota Governor Kristi Noem as the next Homeland Security Secretary.
Noem's appointment comes amid the appointments of two critical immigration hardliners, Stephen Miller and Tom Homan, to essential posts.
The newspaper reports that this shows that Trump is serious about his promises on immigration. By choosing Noem, Trump guarantees his loyal person will head the agency, which is his priority.
The agency has a $60 billion budget and hundreds of thousands of employees.
According to CNN, Noem, a former South Dakota representative, will now lead an agency that oversees everything from the US Border Protection and Customs Service to the Federal Emergency Management Agency and the US Secret Service.