Թրամփը նշանակել է անօրինական միգրանտների հարցերով «սահմանային ցարին»
Դոնալդ Թրամփի վարչակազմում ԱՄՆ սահմանների և ապօրինի ներգաղթյալների արտաքսման պատասխանատուն կլինի Թոմ Հոմանը:
ԱՄՆ նախագահ ընտրված Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ ներգաղթի և մաքսային ծառայության պետի նախկին պաշտոնակատար Թոմ Հոմանը նոր վարչակազմում պատասխանատու է լինելու երկրի սահմանների համար:
«Սահմանային ցարը», ինչպես Հոմանին անվանել Է Թրամփը, ի թիվս այլ հարցերի, կզբաղվի անօրինական միգրանտներին իրենց ծագման երկրներ արտաքսելու հարցերով։ Ինքը՝ Հոմանը, ամերիկյան լրատվամիջոցներին հայտնել է, որ Թրամփի ծրագրերի իրականացման շրջանակներում գործելու է մարդասիրաբար:
Անօրինական միգրանտների դեմ պայքարը Թրամփի նախընտրական արշավի առանցքային կետերից է։ Ամերիկյան ԶԼՄ-ների տվյալներով՝ ԱՄՆ-ում ապրում է ավելի քան 11 միլիոն անլեգալ միգրանտ, որոնց գրեթե 80%-ը երկրում ապրում է ավելի քան 10 տարի:

Trump has appointed a "border czar" on the issue of illegal immigrants
In Donald Trump's administration, Tom Homan will be in charge of US borders and the deportation of illegal immigrants.
US President-elect Donald Trump announced that Tom Homan, the former acting head of the Immigration and Customs Service, will be responsible for the country's borders in the new administration.
The "border tsar," as Trump called Homan, will, among other things, deal with the issues of deporting illegal migrants to their countries of origin. Homan told the American media that he would act humanely within the framework of Trump's plans.
The fight against illegal immigrants is one of the critical points of Trump's election campaign. According to the American media, more than 11 million illegal immigrants live in the United States, almost 80% of whom have been living in the country for more than 10 years.