Պեսկովը հերքել է Պուտինի և Թրամփի հեռախոսազրույցի մասին տեղեկությունը
Վլադիմիր Պուտինի և Դոնալդ Թրամփի շփումների վերաբերյալ կոնկրետ ծրագրեր դեռևս չկան․ հայտարարել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը:
«Կրկին ուզում եմ վերահասցեավորել Վալդայում նախագահի խոսքերը․ առայժմ կոնկրետ ծրագրեր չկան, ուստի այստեղ ավելացնելու ոչինչ չկա»,-ասել Է Պեսկովը՝ պատասխանելով լրագրողների այն հարցին, թե արդյոք Պուտինը ծրագրում է շփումներ ունենալ Թրամփի հետ:
Ավելի վաղ Washington Post թերթը, հղում անելով իր աղբյուրներին, հայտարարել էր, որ ԱՄՆ նախագահական ընտրություններում հաղթած Դոնալդ Թրամփը հինգշաբթի օրը հեռախոսազրույց է ունեցել Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ:

Конкретных планов по контактам Владимира Путина и Дональда Трампа пока нет. Об этом заявил пресс-секретарь президента России Дмитрий Песков.
«Еще раз хочу передать слова президента на "Валдае". Пока конкретных планов нет, поэтому здесь нечего добавить", - сказал Песков, отвечая на вопрос журналистов, планирует ли Путин иметь контакты с Трампом.
Ранее газета Washington Post со ссылкой на свои источники сообщила, что победивший на президентских выборах в США Дональд Трамп провел в четверг телефонный разговор с президентом России Владимиром Путиным.