Սթարմերն ու Մակրոնը մտադիր են համոզել Բայդենին՝ թույլ տալ հարվածել ՌԴ-ի խորքերին
ՄԹ-ում ակնկալում են, որ ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենը թույլ կտա օգտագործել արևմտյան հեռահար հրթիռների օգտագործումը ռուսական տարածքի խորքերին հարվածելու համար՝ մինչև իր լիազորությունների ավարտը. գրում է Telegraph-ը։
Թերթի տեղեկություններով՝ բրիտանական հեռահար Storm Shadow հրթիռների օգտագործման թույլտվության հարցը կքննարկվի նոյեմբերի 11-ին Փարիզում՝ Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի և ՄԹ վարչապետ Քիր Սթարմերի հանդիպմանը։ The Daily Telegraph-ը կարծիք է հայտնել, որ եթե այդ քայլը հաստատվի, ԱՄՆ նորընտիր նախագահ Դոնալդ Թրամփի համար դժվար կլինի վերանայել որոշումը, երբ նա ստանձնի իր պաշտոնը հունվարի 20-ին:

Starmer and Macron intend to convince Biden to allow striking the depths of the Russian Federation
The Telegraph writes that in the UK, it is expected that US President Joe Biden will allow the use of Western long-range missiles to strike deep into Russian territory before the end of his term.
According to the newspaper, the issue of permission to use British long-range Storm Shadow missiles will be discussed in Paris on November 11 at the meeting of French President Emmanuel Macron and UK Prime Minister Keir Starmer. The Daily Telegraph opined that if the move is approved, it will be difficult for US President-elect Donald Trump to reverse the decision when he takes office on January 20.