«Նա չափազանց իմաստուն է, որպեսզի համաձայնի ամենամեծ բռնակցմանը». Ժան Նոել Բարրո
Ֆրանսիայի արտաքին գործերի նախարար Ժան Նոել Բարրոն «Le Parisien»-ն տված հարցազրույցում վստահություն է հայտնել, որ ԱՄՆ նորընտիր նախագահ Դոնալդ Թրամփը կշարունակի աջակցել Ուկրաինային՝ չնայած իր նախընտրական հայտարարություններին:
«Նա չափազանց իմաստուն է, որպեսզի համաձայնվի վերջին 75 տարվա ընթացքում ամենամեծ տարածքային բռնակցմանը։ Չափազանց իմաստուն՝ մոռանալու համար, որ ոչ մի արդար և երկարատև խաղաղություն չի կարող կնքվել ուկրաինացիների թիկունքում և եվրոպացիների գլխավերևում: Դա կամրապնդի ուժեղի իրավունքը՝ շատ լուրջ հետևանքներ ունենալով Եվրոպայում և աշխարհի այլ տարածաշրջաններում»,- հայտարարել է Ֆրանսիայի արտգործնախարարը։
Ավելի վաղ The Wall Street Journal-ը հայտնել էր, որ Թրամփի շրջապատը դիտարկում է առաջնագծի սառեցման գաղափարը՝ ապառազմականացված գոտու ստեղծմամբ և ՆԱՏՕ-ին Ուկրաինայի անդամակցության 20-ամյա մորատորիումի ներդրմամբ:
Նախընտրական քարոզարշավի ընթացքում Թրամփը խոստացավ դադարեցնել պատերազմը «24 ժամվա ընթացքում»՝ առանց ծրագրի մանրամասները հայտնելու:

"He is too wise to agree to the greatest annexation." Jean-Noël Barrot
In an interview with "Le Parisien," French Foreign Minister Jean-Noël Barrot expressed confidence that the newly elected US President Donald Trump will continue to support Ukraine despite his pre-election statements.
"He is too wise to agree to the biggest territorial annexation in the last 75 years. It is too wise to forget that no just and lasting peace can be concluded behind the backs of the Ukrainians and over the heads of the Europeans. It will strengthen the right of the strong, having dire consequences in Europe and other regions," stated the French Foreign Minister.
Earlier, The Wall Street Journal reported that Trump's entourage is considering ​​freezing the frontline by creating a demilitarized zone and introducing a 20-year moratorium on Ukraine's membership in NATO.