Թրամփի հնարավոր մահափորձի մեղադրանքը Իրանում հիմնազուրկ են անվանում
Իրանի ԱԳՆ ներկայացուցիչ Էսմայիլ Բաղաին անդրադարձել է այն մեղադրանքներին, թե Իրանը ցանկանում է Թրամփին սպանել։
ԱՄՆ-ի կողմից Իրանի դեմ առաջադրված մեղադրանքներին՝ կապված նորընտիր նախագահ Դոնալդ Թրամփին սպանելու՝ Իրանի փորձերի հետ, Բագաին ցավալի է համարել՝ ասելով, որ ամերիկյան իշխանությունները հեշտությամբ վտանգում են իրենց հեղինակությունը՝ բարձրացնելով հիմք չունեցող հարցեր:
Նա նշել է, որ ԱՄՆ-ն նմանատիպ հայտարարություն է արել նաև 2011 թվականի հոկտեմբերին՝ ասելով, թե Իրանը փորձել է սպանել բարձրաստիճան մի պաշտոնյայի, և այդ մեղադրանքը, ըստ ներկայացուցչի, ուղղված է եղել տարածաշրջանում Իրանի և այդ երկրի միջև տարաձայնությունների ստեղծմանը:
Բագաին ԱՄՆ-ի՝ նման պահվածքը բնութագրել է որպես «ականների տեղադրում» երկրների միջև դիվանագիտական հարաբերություններում:

The accusation of a possible assassination attempt on Trump is called baseless in Iran
The representative of the Iranian Foreign Ministry, Esmail Baghai, referred to the accusations that Iran wants to kill Trump.
Bagai described the accusations made by the United States against Iran related to Iran's attempts to assassinate President-elect Donald Trump as unfortunate, saying that the American authorities are easily risking their reputation by raising baseless questions.
He noted that the United States made a similar statement in October 2011, saying that Iran tried to kill a high-ranking official and that accusation, according to the representative, was aimed at creating discord between Iran and that country in the region.