Լիբանանում վերջին 24 ժամվա ընթացքում Իսրայելի հարվածների հետևանքով 53 մարդ է զոհվել
Լիբանանի տարբեր շրջաններում վերջին 24 ժամվա ընթացքում իսրայելական հարվածների զոհ է դարձել  53 մարդ, վիրավորվել՝ 99 խաղաղ բնակիչ, ասվում է Լիբանանի առողջապահության նախարարության արտակարգ իրավիճակների կենտրոնի կիրակի օրը տարածած հաղորդագրությունում։
«Վերջին 24 ժամվա ընթացքում իսրայելական կողմից Լիբանանի տարբեր շրջանների ռմբակոծությունների հետևանքով զոհվել է 53 մարդ, վիրավորվել՝ 99 խաղաղ բնակիչ»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։
Լիբանանի վրա իսրայելական ռմբակոծությունների մեկնարկից ի վեր զոհերի թիվը հասել է 3186-ի, 14078 մարդ վիրավորվել է տարբեր աստիճանի ծանրության:

53 people were killed in Lebanon in the last 24 hours as a result of Israeli strikes
In the last 24 hours, 53 people were killed, and 99 civilians were injured by Israeli strikes in different regions of Lebanon, according to the message issued by the emergency center of the Lebanese Ministry of Health on Sunday.
"In the last 24 hours, 53 people were killed, and 99 civilians were injured as a result of the Israeli bombings in various regions of Lebanon," the message says.
Since the beginning of the Israeli bombings on Lebanon, the number of victims has reached 3186, and 14078 people have been injured in various degrees of severity.