Գազայի հատվածին իսրայելական հարձակման հետևանքով 32 զոհ կա
Գազայի հատվածի հյուսիսում գտնվող Ջեբալիա ճամբարի վրա իսրայելական հարձակման հետևանքով առնվազն 32 մարդ է զոհվել, կան տասնյակ վիրավորներ։ Այդ մասին հայտնում է Tansim-ը՝ պաղեստինյան «Ալ-Աքսա» հեռուստաալիքին հղումով։
«Գազայի հատվածի հյուսիսում գտնվող Ջաբալիայում տան վրա ռմբակոծության ժամանակ օկուպացիոն ուժերի նոր ջարդի հետևանքով երեսուներկու զոհ և տասնյակ վիրավորներ կան», - ասվում է հեռուստաալիքի Telegram ալիքի հաղորդագրության մեջ:
Վերջին շաբաթների ընթացքում ակտիվացել են իսրայելական բանակի հարվածները Ջեբալիա ճամբարի ուղղությամբ, որտեղ մեծ թվով պաղեստինցի փախստականներ են ապրում։ Գազայի Առողջապահության նախարարությունը այստեղ ստեղծված իրավիճակն անվանել է աղետալի։

As a result of the Israeli attack on the Gaza Strip, there are 32 victims
As a result of the Israeli attack on the Jebalia camp in the north of the Gaza Strip, at least 32 people were killed, and dozens were injured. Tansim reported this concerning the Palestinian "Al-Aqsa" TV channel.
"Thirty-two people were killed and dozens injured as a result of a new massacre by the occupying forces during the bombardment of a house in Jabalia, in the north of the Gaza Strip," the Telegram channel of the TV channel said.
In recent weeks, the strikes of the Israeli army have intensified in the direction of the Jebalia camp, where a large number of Palestinian refugees live. The Ministry of Health of Gaza called the situation created here catastrophic.