Օբաման ևս շնորհավորել է Թրամփին
ԱՄՆ նախկին նախագահ, դեմոկրատ Բարաք Օբաման շնորհավորել է Դոնալդ Թրամփին ընտրություններում հաղթանակի կապակցությամբ․ հաղորդում Է AFP գործակալությունը:
Օբաման նշել է իշխանության խաղաղ փոխանցման կարևորությունը. «Ակնհայտ է, որ սա այն արդյունքը չէ, որի հույսն ունեինք։ Բայց ժողովրդավարական երկրում ապրելը նաև նշանակում է կարողանալ ընդունել, որ մեր դիրքորոշումը միշտ չէ, որ հաղթելու է, և պատրաստ լինել ընդունել իշխանության խաղաղ փոխանցումը»։
Օբաման իր տիկնոջ՝ Միշելի Օբամայի հետ նախընտրական քարոզարշավի ընթացքում ակտիվորեն աջակցել է Դեմոկրատական կուսակցության իր գործընկեր Քամալա Հարիսին։

Бывший президент США, демократ Барак Обама поздравил Дональда Трампа с победой на выборах. Об этом сообщает агентство AFP.
Обама отметил важность мирной передачи власти. «Очевидно, это не тот результат, на который мы надеялись. Но жить в демократической стране также означает уметь признать, что наша позиция не всегда будет выигрышной, и быть готовым принять мирную передачу власти».
В ходе предвыборной кампании Обама активно поддерживал свою коллегу по Демократической партии Камалу Харрис вместе с женой Мишель Обамой.