Իսրայելի հարվածների հետևանքով 24 ժամում Լիբանանում 37 մարդ է մահացել
Լիբանանում իսրայելական հարվածների հետևանքով զոհվածների թիվը հասել է 37-ի, վիրավորվել է 105 խաղաղ բնակիչ, ասվում է Լիբանանի առողջապահության նախարարությունը։
«Վերջին 24 ժամվա ընթացքում իսրայելական ագրեսիայի զոհ է դարձել 37 մարդ, 105-ը՝ վիրավորվել»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։
Իսրայելի կողմից Լիբանանի ռմբակոծության սկզբից ի վեր զոհված քաղաքացիների թիվը հասել է 3050-ի, վիրավորվել է 13․658 քաղաքացի։
Երեքշաբթի իսրայելական ավիացիան հարվածել էր Բեյրութից 30 կիլոմետր հարավ գտնվող Բարջա քաղաքի բնակելի շենքին։

As a result of Israeli strikes, 37 people died in Lebanon in 24 hours
As a result of Israeli strikes in Lebanon, the number of dead has reached 37, and 105 civilians have been injured, according to the Ministry of Health of Lebanon.
"In the last 24 hours, 37 people became victims of Israeli aggression, 105 were injured," the message says.
Since the start of Israel's bombing of Lebanon, the number of dead citizens has reached 3,050, and 13,658 citizens have been injured.
On Tuesday, Israeli aviation hit a residential building in the town of Barja, 30 kilometers south of Beirut.