«Հարավային Կովկասում պատմական հնարավորություն է ստեղծվել». Էրդողան
Հայաստանն ու Ադրբեջանն անկեղծ ջանքեր են գործադրում տարածաշրջանում խաղաղության հասնելու համար. հայտարարել է Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Էրդողանը՝ հիշեցնելով, որ հոկտեմբերի 18-ին Ստամբուլում տեղի է ունեցել «3+3» հարթակի՝ նախարարների մակարդակով նիստը։
«Ակնհայտ է, որ հարթակն արդյունավետ է, և մենք ուզում ենք այն վերափոխել ինստիտուցիոնալ հարթակի։ Պատերազմի ավարտից հետո Հարավային Կովկասում կայուն խաղաղության հասնելու պատմական հնարավորւթյուն է ստեղծվել։ Մենք կշարունակենք համակարգված աշխատանքը մեր ադրբեջանցի եղբայրների հետ»,-ասել է Էրդողանը։

"A historic opportunity has been created in the South Caucasus." Erdogan
Armenia and Azerbaijan are making sincere efforts to achieve peace in the region. announced the President of Turkey, Recep Erdogan, reminding that on October 18, the session of the "3+3" platform at the ministerial level was held in Istanbul.
"It is obvious that the platform is effective, and we want to transform it into an institutional platform. After the end of the war, a historical opportunity was created to achieve stable peace in the South Caucasus. We will continue coordinated work with our Azerbaijani brothers," Erdogan said.