Փեզեշքիանը շնորհավորել է Կոբախիձեին
Իրանի նախագահ Մասուդ Փեզեշքիանը «Վրացական երազանքին» շնորհավորել է հոկտեմբերի 26-ին կայացած խորհրդարանական ընտրություններում տարած հաղթանակի կապակցությամբ: Այս մասին ասվում է Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեին ուղղված Իրանի նախագահի ուղերձում․ հայտնում է Վրաստանում Իրանի դեսպանատունը:
«Ի սրտե շնորհավորում եմ Ձերդ Գերազանցությանը և վրացի ժողովրդին՝ խորհրդարանական հաջող ընտրությունների և դրանցում «Վրացական երազանք» կուսակցության հաղթանակի կապակցությամբ:
Հուսով եմ, որ այս ընտրությունները, որոնք արտացոլում են վրացի ժողովրդի կամքը, կդառնան նրա առաջընթացի և բարեկեցության, մեր երկրների հարաբերությունների ամրապնդման և տարածաշրջանի երկրների համագործակցության զարգացման գրավականը:
Խնդրում եմ Բարձրյալից առողջություն և հաջողություններ Ձերդ Գերազանցությանը, ինչպես նաև բարեկեցություն և բարգավաճում բարեկամ վրացի ժողովրդին», - ասված է Իրանի առաջնորդի նամակում:
Հիշեցնենք, որ Կոբախիձեն ներկա է եղել ինչպես ավիավթարի հետևանքով զոհված նախագահ Իբրահիմ Ռայիսիի հրաժեշտի արարողությանը, այնպես էլ Մասուդ Փեզեշքիանի երդմնակալության արարողությանը:

Pezeshkian congratulated Kobakhidze
Iranian President Masoud Pezeshkian congratulated "Georgian Dream" on the victory in the October 26 parliamentary elections. This is stated in the Iranian President's address to Georgian Prime Minister Irakli Kobakhidze. The Embassy of Iran in Georgia informs.
"I sincerely congratulate Your Excellency and the Georgian people on the successful parliamentary elections and the victory of the Georgian Dream party in them.
These elections, which reflect the will of the Georgian people, will guarantee their progress and well-being, strengthen relations between our countries, and develop cooperation between the nations of the region.
The Iranian leader's letter said, " I ask from the Most High for health and success to Your Excellency, as well as well-being and prosperity for the friendly Georgian people. "
Let's remember that Kobakhidze was present both at the farewell ceremony of President Ibrahim Raisi, who died in the plane crash and at the inauguration ceremony of Masoud Pezeshkian.