Ֆրանսիական Air France-ը և լեհական LOT-ը հետաձգել են դեպի Իսրայել թռիչքների մեկնարկը
Ֆրանսիական Air France ավիաընկերությունը հայտնել է, որ մինչև նոյեմբերի 12-ը ներառյալ երկարացնում է իր բոլոր չվերթների չեղարկումը դեպի Իսրայել: Այսօր էլ լեհական LOT ավիաընկերությունն էր հայտարարել, որ մինչև նոյեմբերի 27-ը երկարացնում է դեպի Իսրայել չվերթների չեղարկումը
Մեկ այլ ավիաընկերություն, որը հետաձգել է դեպի Իսրայել թռիչքների մեկնարկը, Transavia-ն է (Ֆրանսիա): Ավիափոխադրողը չեղյալ է հայտարարել դեպի Իսրայել և հակառակ ուղղությամբ թռիչքները մինչև նոյեմբերի 30-ը ներառյալ:
Անցյալ շաբաթվա վերջին եվրոպական ավիացիոն անվտանգության գործակալությունը (EASA) որոշում կայացրեց մեկ ամսով՝ մինչև 2024 թվականի նոյեմբերի վերջ, երկարաձգել ավիաընկերություններին ուղղված իր առաջարկությունը՝ մանրակրկիտ դիտարկել յուրաքանչյուր չվերթ դեպի Իսրայել: Այս ֆոնին արտասահմանյան ավիափոխադրողները չեն շտապում վերսկսել թռիչքները դեպի Իսրայել։

French Air France and Polish LOT have delayed the start of flights to Israel
The French airline Air France has announced that it is extending the cancellation of all its flights to Israel until November 12, inclusive. Today, the Polish airline LOT announced that it is extending the cancellation of flights to Israel until November 27.
Another airline that has delayed the start of flights to Israel is Transavia (France). The airline has canceled flights to and from Israel, including November 30.
Late last week, the European Aviation Safety Agency (EASA) decided to extend its recommendation to airlines to scrutinize every flight to Israel by one month, until the end of November 2024. Against this background, foreign air carriers are in no hurry to resume flights to Israel.