Գերմանիան Ուկրաինային կմղի բանակցությունների
Գերմանիայի ԱԳ նախարար Աննալենա Բերբոկը, որ երկուշաբթի ժամանել է Կիև, նպատակ ունի Ուկրաինայի իշխանություններին մղել Ռուսաստանի հետ բանակցություններ վարելու․ հայտարարել է Գերմանիայի Սահմանադրության և ինքնիշխանության խորհրդի ղեկավար Ռալֆ Նիմայերը:
Ավելի վաղ ԶԼՄ-ները հայտնել էին Բերբոկի՝ Ուկրաինայի մայրաքաղաք ժամանելու մասին:
Գերմանիայի ԱԳՆ-ի տեղեկատվության համաձայն՝ նախարարը հայտարարել է, որ Գերմանիան աջակցություն կցուցաբերի այնքան, որքան անհրաժեշտ կլինի ուկրաինացիներին «արդար խաղաղության» ճանապարհ գտնելու համար:
«Կարծում եմ՝ սա գաղտնի օրակարգ է։ Տիկին Բերբոկը փորձում է բաց չթողնել վերջին գնացքը և փորձում է համոզել Կիևին գնալ բանակցությունների»,- ասել է քաղաքական գործիչը։

Germany will push Ukraine to negotiations
German Foreign Minister Annalena Baerbock, who arrived in Kyiv on Monday, aims to push Ukrainian authorities to negotiate with Russia, said Ralf Niemeyer, head of the German Council for the Constitution and Sovereignty.
Earlier, the mass media reported on Berbok's arrival in the capital of Ukraine.
According to information from the German Foreign Ministry, the minister stated that Germany would provide as much support as necessary for the Ukrainians to find a way to a "just peace."
"I think this is a secret agenda. Mrs. Burbok is trying not to miss the last train and is trying to convince Kyiv to go to negotiations," said the politician.