Իրանի բանակի մասնակցությամբ լայնածավալ հարձակում է նախապատրաստվում. WSJ
Իրանի բանակի մասնակցությամբ լայնածավալ հարձակում է նախապատրաստվում Իսրայելի դեմ․ գրում է The Wall Street Journal-ը։
«Իրանը համապարփակ պատասխան է նախապատրաստում հոկտեմբերի 26-ի հարվածի համար, որը կներառի ավելի հզոր մարտագլխիկներ և այլ զինատեսակներ»,-ասել են թերթի զրուցակիցները։
Թերթը նշում է, որ Թեհրանը կօգտագործի ոչ միայն Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսը, այլև կանոնավոր բանակի զինվորներին, սակայն տարածաշրջանում զորքեր տեղակայելու մասին խոսք չկա։
WSJ-ի զրուցակիցներից մեկի խոսքով՝ Իրանը ծրագրում է հարվածել Իսրայելին, այդ թվում՝ Իրաքի տարածքից, թիրախում են իսրայելական ռազմական օբյեկտները։
Այս անգամ, ինչպես նշում է թերթը, Թեհրանը չի սահմանափակվի հրթիռներով ու անօդաչու սարքերով։
Ինչ վերաբերում է սպասվող ժամկետներին, իրանցի պաշտոնյաների խոսքով, պատասխանը կլինի նոյեմբերի 5-ի ԱՄՆ-ի նախագահական ընտրություններից հետո, բայց մինչև հունվար՝ նախագահի երդմնակալությունը:

A large-scale attack is being prepared with the participation of the Iranian army. WSJ
A large-scale attack against Israel is being prepared with the participation of the Iranian army. Writes The Wall Street Journal.
"Iran is preparing a comprehensive response to the strike on October 26, which will include more powerful warheads and other weapons," the interviewees of the newspaper said.
The newspaper notes that Tehran will use not only the Islamic Revolutionary Guard Corps but also regular army soldiers, but troops being deployed in the region need to be mentioned.
According to one of the interlocutors of WSJ, Iran is planning to attack Israel, including from the territory of Iraq, targeting Israeli military facilities.
This time, as the newspaper notes, Tehran will not limit itself to missiles and drones.
As for the expected timing, according to Iranian officials, the answer will be after the November 5 US presidential election but before the president's inauguration in January.