«Ձեր հաղթանակը մեր հաղթանակն է». Զուրաբիշվիլին՝ Սանդուին
Վրաստանի նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլին շնորհավորել է Մայա Սանդուին Մոլդովայի նախագահական ընտրությունների երկրորդ փուլում տարած հաղթանակի կապակցությամբ․
«Ձեր հաղթանակը մեր հաղթանակն է», - գրել է Զուրաբիշվիլին «X»-ի իր էջում:
Ընդգծենք, որ Սանդուն հաղթել է արտասահմանյան տեղամասերի հաշվին. նրա օգտին զանգվածաբար քվեարկել է սփյուռքը: Դա մատնանշել է նաև Զուրաբիշվիլին։ Հիշեցնենք, որ Վրաստանի ԿԸՀ-ն արտասահմանում բացել էր ընդամենը 67 ընտրատեղամաս։ Դրանցում իշխող «Վրացական երազանքը» պարտություն կրեց։
«Մոլդովայի ընտրությունները Վրաստանում գողացված ընտրությունների լավագույն ապացույցն են. չնայած ռուսական նույնատիպ միջամտությանը և զանգվածային կեղծիքներին՝ Մոլդովային փրկել են սփյուռքի հարյուր հազարավոր ընտրողները։
Սփյուռքի մեր մեկ միլիոն վրացիները «բացառվեցին». միայն 34 հազարին թույլ տրվեց քվեարկել», – հայտարարել է Զուրաբիշվիլին:

Georgia's President Salome Zurabishvili congratulated Maia Sandu on her victory in the second round of the presidential elections in Moldova.
"Your victory is ours," Zurabishvili wrote on her X page.
Let's emphasize that Sandu won at the expense of foreign localities. As Zurabishvili also pointed out, the Diaspora voted for her en masse. Let's remember that Georgia's CEC opened only 67 polling stations abroad, where the ruling "Georgian Dream" was defeated.
"The elections in Moldova are the best proof of stolen elections in Georgia. Despite similar Russian interference and massive fraud, Moldova was saved by hundreds of thousands of diaspora voters.
Zurabishvili stated that our one million Georgians in the Diaspora were "excluded; only 34 thousand were allowed to vote."