Իրանցի ուսանողուհին մերկացել է փողոցում՝ ի նշան բողոքի
Թեհրանում ուսանողուհին մերկացել է Ազադ համալսարանի դիմաց՝ ի նշան բողոքի հիջաբի հետ կապված նկատողության համար, հաղորդում է Iran International-ը:
«Իրանցի ուսանողուհին ձերբակալվել է շաբաթ օրը՝ ի նշան բողոքի հագուստը հանելու համար այն բանից հետո, երբ Թեհրանի Իսլամական Ազադ համալսարանի անվտանգության աշխատակիցները ենթադրաբար նկատողություն են արել նրան անպատշաճ հիջաբ կրելու համար», - ասվում է հրապարակման մեջ։
Ըստ ուսանողների՝ նա մերկացել է այն բանից հետո, երբ իրեն նկատողություն են արել հիջաբը սխալ կրելու համար։ Նշվում է, որ համալսարանի ներկայացուցիչը հաստատել է աղջկա ձերբակալության մասին տեղեկությունը։

Иранская студентка разделась на улице в знак протеста
В Тегеране студентка разделась до нижнего белья перед университетом Азад в знак протеста против высказывания, связанного с ношением хиджаба, сообщает Iran International.
"Иранская студентка была арестована в субботу за то, что сняла с себя одежду в знак протеста после того, как сотрудники службы безопасности Исламского университета Азад в Тегеране якобы сделали ей выговор за ношение неподходящего хиджаба", - сообщает издание.
По словам студентов, она разделась после того, как ей сделали выговор за неправильное ношение хиджаба. Отмечается, что представитель вуза подтвердил информацию об аресте девушки.