ԱՄՆ-ն և Հարավային Կորեան ԿԺԴՀ-ի օբյեկտների վրա հարձակման իմիտացիա են արել
Հարավային Կորեայի և ԱՄՆ-ի զինվորականները Հյուսիսային Կորեայի օբյեկտներին սիմուլյացիոն հարվածի վարժանքներ են անցկացրել։
Փհենյանի կողմից միջմայրցամաքային բալիստիկ հրթիռի փորձարկումից հետո տեղի ունեցած ուժի ցուցադրությանը մասնակցել է շուրջ 110 ինքնաթիռ: Այս մասին հայտնել է The Time պարբերականը։
Նշվում է, որ երկու երկրների կործանիչները իրականացրել են հյուսիսկորեական թիրախների ռմբակոծման իմիտացիա։
Ինքնաթիռները հարվածներ են հասցրել Հյուսիսային Կորեայի կործանիչների դասավորություններին: Հարավային Կորեայի ԶՈւ գլխ. շտաբը հայտարարել է, որ այս լայնածավալ ընդհանուր օդային զորավարժությունները ցույց են տվել Հարավային Կորեայի և ԱՄՆ-ի պատրաստակամությունն ու ունակությունը՝ արդյունավետորեն դիմակայել Փհենյանի միջուկային և հրթիռային սպառնալիքներին:

The US and South Korea simulated an attack on the facilities of the DPRK
The South Korean and the United States military conducted simulated strike exercises on North Korean facilities.
About 110 aircraft participated in the show of force that took place after Pyongyang tested an intercontinental ballistic missile. The Time magazine reported this.
It is noted that the fighter jets of the two countries carried out an imitation of the bombing of North Korean targets.
The planes hit North Korean fighter arrays—head of the South Korean Armed Forces. The headquarters said that these large-scale joint air exercises demonstrated the willingness and ability of South Korea and the United States to counter Pyongyang's nuclear and missile threats effectively.