Վրաստանի ընդդիմադիր երեք ուժեր հայտարարել են նոյեմբերի 4-ին Ռուսթավելիում կայանալիք բողոքի ակցիայի մասին: Ինչպես համատեղ ճեպազրույցի ժամանակ հայտնել են «Լելո», «Ուժեղ Վրաստան», «Հանուն փոփոխությունների» և «Միասնություն - ազգային շարժում» կոալիցիաների ղեկավարները, նրանց նպատակը «հաղթանակին վերադառնալու համար նպատակային ակցիայի մշակումն է, որն ուղղված է արդյունքին»:
Նրանց խոսքով՝ ստեղծվել է նաև համակարգող շտաբ, որի աշխատանքներին կարող են մասնակցել քաղաքացիական բոլոր ակտիվ խմբերը՝ ակցիաներ պլանավորելու համար: Բացի այդ, նրանք հայտնել են, որ միջազգային գործընկերների հետ աշխատում են «կեղծիքների սխեմաների» բացահայտման ուղղությամբ։ Նաև կբացահայտվեն և կպատժվեն բոլոր նրանք, ովքեր մասնակցել են այդ սխեմաներին։
Ընդդիմադիր քաղաքական կուսակցությունների առաջնորդները հայտարարել են, որ ակցիան Թբիլիսիում՝ Ռուսթավելի պողոտայում, տեղի կունենա նոյեմբերի 4-ին, ժամը 19:00-ին. հաղորդում է «Ազատություն» ռադիոկայանի վրացական ծառայությունը:

The opposition in Georgia will demonstrate again
Three Georgian opposition forces announced the protest action to be held in Rustaveli on November 4. As the leaders of "Lelo," "Strong Georgia," "For Changes," and "Unity - National Movement" coalitions stated during the joint briefing, their goal is "to develop a purposeful action aimed at the result to return to victory."
According to them, a coordinating headquarters was also created, in which all active civil groups can participate in planning actions. In addition, they announced that they are working with international partners to uncover "fraud schemes." All those who participated in these schemes will be identified and punished.
The leaders of the opposition political parties announced that the action on Rustaveli Avenue in Tbilisi will take place on November 4 at 19:00. The Georgian service of "Azatutyun" radio station reported.