«Ինչպե՞ս է նայվում իմ աղբատարը․ սա Քամալայի և Բայդենի պատվին է». Թրամփ
ԱՄՆ նախագահի հանրապետական կուսակցության թեկնածու Դոնալդ Թրամփը արձագանքել է գործող նախագահ Ջո Բայդենին։
Վիսկոնսինում Թրամփը, ուղաթիռից իջնելուց հետո, նստել է աղբատար մեքենա։ Հանրապետական թեկնածուն կրել է հատուկ ժիլետ և «Թրամփ» գրությամբ աղբատարից դիմել իր կողմնակիցներին․
«Ինչպե՞ս է նայվում իմ աղբատարը։ Սա Քամալայի և Բայդենի պատվին է»,- ասել է Թրամփը։
Բայդենը հերքել է Թրամփի կողմնակիցներին «աղբ» անվանելու հայտարարությունը՝ ընդգծելով, որ իր ասածը սխալ է մեկնաբանվել։ Սպիտակ տունը պնդել է, որ նախագահը խոսել է միայն մեկ անձի մասին՝ քիչ հայտնի կատակերգուի, որը Պուերտո Ռիկոն անվանել է «աղբի լողացող կղզի»։

Дональд Трамп, кандидат от Республиканской партии президента США, ответил действующему президенту Джо Байдену.
В Висконсине, выйдя из самолета, Трамп сел в мусоровоз. Кандидат от Республиканской партии надел специальный жилет и обратился к своим сторонникам из мусоровоза с надписью «Трамп».
«Как вам мой мусоровоз?» Это в честь Камалы и Байдена», — сказал Трамп.
Байден опроверг заявление, в котором назвал сторонников Трампа «мусором», подчеркнув, что его слова были неверно истолкованы. В Белом доме настаивали, что президент говорил только об одном человеке, малоизвестном комике, который назвал Пуэрто-Рико «плавучим островом мусора».