«Բանակցային գործընթացում լուրջ առաջընթաց է նկատվում». Բայրամով
Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովը հայտարարել է, որ խաղաղության համաձայնագրի բանակցային գործընթացում լուրջ առաջընթաց է նկատվում։
Ինչպես հաղորդում է ադրբեջանական ԱՊԱ գործակալությունը, այս մասին Բայրամովը հայտարարել է Մ․ Բրիտանիայի Եվրոպայի, Հս․ Ամերիկայի և անդրծովյան տարածքների հարցերով պետնախարար Սթիվեն Դաուտիի հետ հեռախոսազրույցի ընթացքում:
Բայրամովը տեղեկացրել է տարածաշրջանում կայուն խաղաղության հաստատման հարցում Ադրբեջանի դիրքորոշման, այդ ուղղությամբ ձեռնարկվող գործնական քայլերի, ինչպես նաև Հայաստանի հետ խաղաղ գործընթացի մասին:
Ըստ ադրբեջանական կողմի՝ նախագծի համաձայնեցման ուղղությամբ աշխատանքներ են տարվում, սակայն Հայաստանի սահմանադրության մեջ պարունակվող տարածքային պահանջները գործընթացի հիմնական խոչընդոտն են համարվում:

«В переговорном процессе есть серьезный прогресс». Байрамов
Министр иностранных дел Азербайджана Джейхун Байрамов заявил, что в переговорном процессе по мирному соглашению достигнут серьезный прогресс.
Как сообщает азербайджанское агентство АПА, об этом Байрамов сообщил во время телефонного разговора с государственным министром Соединенного Королевства по вопросам Европы, Северной Америки и заморских территорий Стивеном Даути.
Байрамов проинформировал о позиции Азербайджана относительно установления стабильного мира в регионе, практических шагах, предпринятых в этом направлении, а также мирном процессе с Арменией.
По словам азербайджанской стороны, предпринимаются усилия по согласованию проекта, однако главным препятствием на пути процесса считаются территориальные требования, содержащиеся в конституции Армении.