«Բանակցային գործընթացում լուրջ առաջընթաց է նկատվում». Բայրամով
Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովը հայտարարել է, որ խաղաղության համաձայնագրի բանակցային գործընթացում լուրջ առաջընթաց է նկատվում։
Ինչպես հաղորդում է ադրբեջանական ԱՊԱ գործակալությունը, այս մասին Բայրամովը հայտարարել է Մ․ Բրիտանիայի Եվրոպայի, Հս․ Ամերիկայի և անդրծովյան տարածքների հարցերով պետնախարար Սթիվեն Դաուտիի հետ հեռախոսազրույցի ընթացքում:
Բայրամովը տեղեկացրել է տարածաշրջանում կայուն խաղաղության հաստատման հարցում Ադրբեջանի դիրքորոշման, այդ ուղղությամբ ձեռնարկվող գործնական քայլերի, ինչպես նաև Հայաստանի հետ խաղաղ գործընթացի մասին:
Ըստ ադրբեջանական կողմի՝ նախագծի համաձայնեցման ուղղությամբ աշխատանքներ են տարվում, սակայն Հայաստանի սահմանադրության մեջ պարունակվող տարածքային պահանջները գործընթացի հիմնական խոչընդոտն են համարվում:

"There is serious progress in the negotiation process." Byramov
Azerbaijan's Foreign Minister Jeyhun Bayramov announced that serious progress is being made in the negotiation process for the peace agreement.
As the Azerbaijani APA agency reports, Bayramov announced this during a telephone conversation with Stephen Doughty, Minister of State of UK for Europe, North America, and Overseas Territories.
Bayramov was informed about Azerbaijan's position regarding establishing stable peace in the region, the practical steps taken in that direction, and the peace process with Armenia.
According to the Azerbaijani side, efforts are being made to agree on the project. Still, the territorial requirements contained in the Armenian constitution are considered the main obstacle to the process.