«Ոչինչ չի ստացվի»․ Զելենսկին՝ Թրամփի առաջարկի մասին
Ուկրաինայի նախագահ Վոլոդիմիր Զելենսկին խոսել է ռուս-ուկրաինական հակամարտությունն ավարտելու ԱՄՆ նախկին նախագահ, նախագահի թեկնածու Դոնալդ Թրամթի առաջարկի մասին։
«Եթե ​​Թրամփը նախագահական ընտրություններում հաղթանակի դեպքում ցանկանա ավարտել պատերազմը՝ ստիպելով Ուկրաինային տարածքներ զիջել, նրա մոտ ոչինչ չի ստացվի»,- ասել է Զելենսկին։
Նա նաև հայտարարել է, որ Ուկրաինան պաշտոնապես կդիմի Հարավային Կորեային` ռազմական օգնության խնդրանքով։ Խոսքը հրետանու, հակաօդային պաշտպանության համակարգերի և այլնի մասին է:
«Հյուսիսային Կորեայի՝ պատերազմի մեջ մտնելուց հետո, Ուկրաինան կարող է Կիմ Չեն Ընին կալանավորելու պահանջ ներկայացնել Միջազգային քրեական դատարան, ինչպես դա եղավ Պուտինի դեպքում»,- ասել է Զելենսկին։

The Ukrainian president, Volodymyr Zelensky, spoke about the proposal of former US President and presidential candidate Donald Trump to end the Russian-Ukrainian conflict.
"If Trump, in case of victory in the presidential elections, wants to end the war by forcing Ukraine to cede territories, he will not get anything," Zelensky said.
He also announced that Ukraine will officially ask South Korea for military assistance, including artillery and anti-aircraft defense systems.
"After North Korea enters into the war, Ukraine can file a demand for Kim Jong-Un's detention at the International Criminal Court, as it happened in the case of Putin," Zelensky said.