Իրանը շուտով կպատասխանի Իսրայելի հարվածին․ այս մասին հայտարարել է Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի փոխհրամանատար Մոհամմադ Ռեզա Նագդին․ փոխանցում է Al Arabiya-ն։
«Առաջիկա օրերին դուք ավելի ջախջախիչ հարվածներ կտեսնեք։ Մենք նրանց անակնկալի կբերենք մեր միջոցներով և հնարամտությամբ», - հայտարարել Է գեներալը։
Ավելի վաղ Իրանի առաջնորդ Ալի Խամենեին հասկացրել էր, որ Իրանը կարձագանքի իր երկրի ողջ տարածքում ռազմական օբյեկտների վրա Իսրայելի հարձակմանը:
«Սիոնիստական ռեժիմը սխալ է թույլ տվել Իրանի վերաբերյալ իր հաշվարկներում։ Մենք կստիպենք ռեժիմին՝ հասկանալ, թե ինչ ուժ, կարողություն և ցանկություն ունի իրանցի ժողովուրդը»,- ասել էր այաթոլլահ Ալի Խամենեին։

Iran threatens Israel with a "crushing blow" in the coming days
Iran will soon respond to Israel's attack. This was announced by the deputy commander of the Islamic Revolutionary Guard Corps, Mohammad Reza Naqdi, Al Arabiya reports.
"You will see more crushing blows in the coming days. We will take them by surprise with our means and ingenuity," said the general.
Earlier, Iranian leader Ali Khamenei made it clear that Iran will respond to Israel's attack on military facilities throughout its country.
"The Zionist regime made a mistake in its calculations regarding Iran. We will force the regime to understand the strength, ability, and desire of the Iranian people," said Ayatollah Ali Khamenei.