Օսթինն ու Գյուլերը քննարկել են տարածաշրջանային պաշտպանության և անվտանգության հարցեր
Թուրքիայի պաշտպանության նախարար Յաշար Գյուլերը և ԱՄՆ պաշտպանության նախարար Լլոյդ Ջեյմս Օսթինը երեքշաբթի օրը քննարկել են երկկողմ և տարածաշրջանային պաշտպանության և անվտանգության հարցեր․ հայտնում է Թուրքիայի պաշտպանության նախարարությունը։
Ըստ ԱՄՆ-ի հաղորդագրության՝ Օսթինը ցավակցություն է հայտնել Անկարայում տեղի ունեցած ահաբեկչության կապակցությամբ և ընդունել է անվտանգության հետ կապված Թուրքիայի օրինական մտահոգությունները, քննարկել Սիրիայում Թուրքիայի վերջին գործողությունները:
Նախարարն ընդգծել է քաղաքացիական բնակչությանը ցանկացած վնաս հասցնելուց խուսափելու անհրաժեշտությունը և վերահաստատել է ԱՄՆ-ի և Թուրքիայի միջև սերտ համակարգման կարևորությունը՝ ԻՊ-ին ջախջախելու առաքելության շրջանակներում ԱՄՆ ուժերի համար ցանկացած ռիսկ կանխելու համար:

Austin and Guler discussed regional defense and security issues
Turkish Defense Minister Yasar Güler and US Defense Secretary Lloyd James Austin discussed bilateral and regional defense and security issues on Tuesday, the Ministry of Defense of Turkey reports.
According to the US report, Austin expressed condolences over the terrorist attack in Ankara and, acknowledged Turkey's legitimate security concerns, discussed Turkey's recent actions in Syria.
The minister stressed the need to avoid any harm to the civilian population and reiterated the importance of close coordination between the US and Turkey to prevent any risk to US forces in the mission to defeat IS.