«Պետք է խոստովանել՝ Վրաստանում հաղթել է Ռուսաստանը». Զելենսկի
Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին կարծում է, որ Վրաստանում հաղթել է Ռուսաստանը, քանի որ երկիրն ընտրել է Ռուսաստանի հետ բարեկամությունը, այլ ոչ՝ դեպի Եվրամիություն տանող ճանապարհը։
Զելենսկու կարծիքով՝ Վրաստանում Ռուսաստանը հաղթեց՝ նախ վերցնելով տարածքի մի մասը, ապա՝ փոխելով քաղաքականությունն ու կառավարությունը․
«Սկզբում նրանք վերցրին Վրաստանի մի մասը, հետո փոխեցին քաղաքականությունը, փոխեցին կառավարությունը, և հիմա այնտեղ կա ռուսամետ կառավարություն։ Պուտինի դեմ պատժամիջոցներ չկան, Վրաստանում շատ ռուսներ կան։ Նրանց ընտրությունը Ռուսաստանի հետ բարեկամությունն ու ԵՄ չգնալն է։ Նրանք փոխեցին դիրքորոշումը։ Ռուսաստանն այսօր հաղթել է. նրանք խլել են Վրաստանի ազատությունը», - կարծում է նա։
Մեկնաբանելով իրավիճակը Մոլդովայում՝ Զելենսկին ասել է, որ Ռուսաստանը «գնում է նույն ուղղությամբ»։ Միևնույն ժամանակ, նա նշել է Ուկրաինայի և Վրաստանի տարբերությունը.
«Մենք ավելի մեծ ենք։ Սա է տարբերությունը մեր և Վրաստանի միջև։ Մենք ավելի շատ բնակչություն ունենք, ավելի շատ մարդ, որոնք չեն ցանկանում ռուս լինել», - հավելել է Ուկրաինայի առաջնորդը։

"It must be admitted that Russia won in Georgia." Zelensky
Ukrainian President Volodymyr Zelensky believes Russia won in Georgia because the country chose friendship with Russia and not the path to the European Union.
According to Zelensky, Russia won in Georgia by first taking part in the territory and then changing the politics and the government.
"First, they took part of Georgia, then they changed the policy, they changed the government, and now there is a pro-Russian government there. There are no sanctions against Putin; there are many Russians in Georgia. They choose to have a friendship with Russia and not go to the EU. They changed their position. Russia won today. They took away Georgia's freedom," he believes.
Commenting on the situation in Moldova, Zelensky said Russia is "going in the same direction." At the same time, he noted the difference between Ukraine and Georgia.
"We are bigger. This is the difference between Georgia and us. We have more people, more people who don't want to be Russian," added the Ukrainian leader.