«Ուկրաինան ու ՌԴ-ն անվտանգության երաշխիքների կարիք ունեն». Ֆիցո
Սլովակիայի վարչապետ Ռոբերտ Ֆիցոն կարծում է, որ ոչ ոք չի հավատա արևմտյան առասպելին, թե իբր ռուսական բանակը ծրագրում է հարձակվել Եվրամիության վրա: Այս մասին նա ասել է «Ռոսիա 1» հեռուստաալիքի տված հարցազրույցում:
«Ո՞վ կհավատա, որ ռուսական բանակը շարունակելու է իր ճանապարհը, հետագայում, դեպի Եվրոպա, եթե զլմ-ները արդեն երկու տարի ստեղծում են պատկեր, որ ռուսական բանակը պարտվում է բոլոր ուղղություններով», - ասել է Ֆիցոն:
«Ոչ մի ռացիոնալ հիմք չկա նրանում, որ ՌԴ-ն շահագրգռված է ամբողջ աշխարհի հետ հակամարտությամբ։ Ինչո՞ւ, եթե մենք պետք է միասին աշխատենք, մենք պետք է միասին գոյություն ունենանք: Բայց, միևնույն ժամանակ, պետք է հասկանալ, որ ինչպես Ուկրաինան, այնպես էլ ՌԴ-ն անվտանգության սեփական երաշխիքների կարիքն ունեն։ Ես դա շատ լավ հասկանում եմ և ևս մեկ անգամ կրկնում, որ գիտեմ, թե ինչու է 2022 թվականի փետրվարին առաջացել այդ հակամարտությունը», - եզրափակել է գործիչը։

Slovak Prime Minister Robert Fico believes that no one will believe the Western myth that the Russian army is planning to attack the European Union. He said this in an interview with "Russia 1" TV channel.
"Who will believe that the Russian army will continue its way, later, to Europe, if the ZLMs have been creating an image for two years that the Russian army is losing in all directions," Fico said.
"There is no rational basis for Russia to be interested in a conflict with the whole world. Why, if we must work together, must we exist together? At the same time, it should be understood that Ukraine and Russia need security guarantees. I understand it very well, and I repeat that I know why that conflict arose in February 2022," the figure concluded.