«Իրանը Ռուսաստանին դեռ բալիստիկ հրթիռներ չի փոխանցել». Զելենսկի
Իրանը Ռուսաստանին դեռ բալիստիկ հրթիռներ չի փոխանցել, սակայն երկրների միջև շարունակվում են այդ հարցի շուրջ «խորը բանակցությունները»․ այս մասին հայտարարել է Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին։
Նա հավելել է, որ Իրանն արդեն լիցենզավորել է «շահեդների» արտադրությունը Ռուսաստանի տարածքում:
«Բացի այդ, նրանք առաջարկում են օգնության փաթեթներ։ Նաև խորացված երկխոսություն են վարում հրթիռների շուրջ, որոնք Իրանը կարող է տրամադրել։ Մեր ունեցած տեղեկատվության համաձայն՝ առայժմ նրանք (իրանցիները - խմբ.) հրթիռներ չեն տրամադրել, բայց այդ մասին խոսակցություն են վարում», - ընդգծել է պետության ղեկավարը։
Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ Իրանը փոքր հեռահարության բալիստիկ հրթիռներ է փոխանցել Ռուսաստանին՝ Ուկրաինայի դեմ պատերազմի համար:

"Iran has not transferred ballistic missiles to Russia yet." Zelensky
The President of Ukraine, Volodymyr Zelensky, announced that Iran has not yet delivered ballistic missiles to Russia, but "deep negotiations" on this issue continue between the countries.
He added that Iran has already licensed the production of "martyrs" on the territory of Russia.
"In addition, they offer assistance packages. They are also conducting an in-depth dialogue about the missiles that Iran can provide. According to the information we have, so far they (the Iranians - ed.) have not provided missiles, but they are talking about it," the head of state emphasized.
It was reported earlier that Iran has transferred short-range ballistic missiles to Russia for the war against Ukraine.