Կիմ Չեն Ընի դստերը պատրաստում են որպես պոտենցիալ ժառանգորդ
Հարավային Կորեայի ազգային հետախուզական ծառայությունը (NIS) հայտնել է, որ վերջին շրջանում երկրի առաջնորդ Կիմ Չեն Ընի դստեր կարգավիճակը մեծացել է, և նրան պատրաստում են որպես պոտենցիալ ժառանգորդուհի․ հաղորդում է «Ռյոնհապ» գործակալությունը:
NIS-ը հաղորդել է Կիմ Չեն Ընի դստեր՝ Կիմ Չժու է-ի կարգավիճակի բարձրացման մասին, որը, ըստ տեղեկությունների, վերապատրաստվում է որպես «պոտենցիալ ժառանգ»:
«Հետախուզական ծառայության խոսքով՝ Կիմ Չժու էն աստիճանաբար մեծացնում է իր ակտիվությունը, ներառյալ մասնակցությունը կուսակցական միջոցառումներին՝ ուղեկցվելով այնպիսի բարձրաստիճան դեմքերով, ինչպիսիք են Կիմ Յո Չժոնը և Չխվե Սոն Հին, ինչը վկայում է կարգավիճակի աճի մասին», - գրում է գործակալությունը:

Kim Jong Un's daughter is being groomed as a potential heir
South Korea's National Intelligence Service (NIS) said that the status of the country's leader's daughter, Kim Jong-Un, has increased recently, and she is being groomed as a potential heir, "Yonhap" agency reports.
The NIS reported the elevation of Kim Jong-Un's daughter, Kim Ju-ae, who is reportedly trained as a "potential heir."
"According to the intelligence agency, Kim Ju-ae has been gradually increasing his activities, including attending party events, accompanied by high-ranking figures such as Kim Yo-Jong and Choi Seung-hee, indicating an increase in status," the agency wrote.