Գախարիայի կուսակցությունը ևս չի գնա խորհրդարան
«Գախարիան հանուն Վրաստանի» կուսակցության առաջնորդը պատասխանել է նորընտիր խորհրդարանի աշխատանքներին մասնակցելու մասին հարցին․
«Մեր կուսակցությունը լեգիտիմություն չի տա «Վրացական երազանքի» ոչ լեգիտիմ խորհրդարանին․ վերջակետ», - ասել է Գիորգի Գախարիան հատուկ ճեպազրույցի ժամանակ։
Այսպիսով, արգելքը հաղթահարած բոլոր չորս ընդդիմադիր կուսակցությունները հայտարարել են, որ բոյկոտում են նոր խորհրդարանը:
Գախարիային հարցրել են նաև բողոքի ակցիային մասնակցելու մասին, որը տեղի կունենա այսօր երեկոյան՝ Ռուսթավելի պողոտայում:
«Բողոքի ակցիան շատ կարևոր է։ Մենք լինելու ենք այնտեղ, որտեղ լինելու են մեր ընտրողները, ինչպես եղել ենք մինչ այժմ և լինելու ենք ապագայում»։

Gakharia's party will not go to parliament either
The leader of the "Gakharia for Georgia" party answered the question about participating in the work of the newly elected parliament.
"Our party will not give legitimacy to the illegitimate parliament of the Georgian Dream. The endpoint," said Giorgi Gakharia during a special briefing.
Thus, all four opposition parties that have overcome the ban have announced that they are boycotting the new parliament.
Gakharia was also asked about participating in the protest that will take place this evening on Rustaveli Avenue.
"The protest is significant. We will be where our voters will be, as we have been until now, and we will be in the future."