Թբիլիսիում ընդդիմությունը ցույցեր է անցկացնում
Վրաստանի խորհրդարանի շենքի մոտ հավաքվել են ընտրությունների արդյունքներից դժգոհ մարդիկ։ Ընթանում է ընդդիմության ցույցը։
Ըստ վրացական ԶԼՄ-ների՝ ընդդիմության առաջնորդներն այս պահին հանդիպումներ են անցկացնում դիվանագիտական ​​կորպուսի ներկայացուցիչների հետ՝ նրանց համոզելով, որ ընտրությունների արդյունքները կեղծ են։
Ավելի վաղ Վրաստանի նախագահը հրաժարվել էր ճանաչել ԱԺ ընտրությունների արդյունքները` դրանք որակելով որպես «տոտալ կեղծարարություն»։ Զուրաբիշվիլին կոչ էր արել բնակչությանը երկուշաբթի օրը բողոքի ցույց անցկացնել Թբիլիսիում խորհրդարանի շենքի մոտ։

The opposition is holding demonstrations in Tbilisi
People dissatisfied with the election results gathered near the Georgian Parliament building. The opposition demonstration is continuing.
According to the Georgian mass media, the opposition leaders are meeting with diplomatic corps members to convince them that the election results are fake.
Earlier, the President of Georgia refused to recognize the results of the National Assembly elections, describing them as "total falsification." Zurabishvili called on the population to protest in front of the parliament building in Tbilisi on Monday.