ՄԱԿ ԱԽ-ն Ուկրաինայի հարցով նիստ կգումարի
ՄԱԿ անվտանգության խորհուրդը հոկտեմբերի 30-ին նիստ կգումարի Ուկրաինայում տիրող իրավիճակի առնչությամբ. այս մասին հայտնել են Շվեյցարիայի մշտական ներկայացուցչությունում։
«Հոկտեմբերի 30-ին տեղի կունենա Ուկրաինայում խաղաղության և անվտանգության պահպանման հարցով նիստ։ Այն խնդրել է Ուկրաինան՝ ԱՄՆ-ի, Ֆրանսիայի, Մեծ Բրիտանիայի, Ճապոնիայի, Կորեայի Հանրապետության, Սլովենիայի և Մալթայի աջակցությամբ»,- ընդգծել են դիվանագիտական ներկայացուցչությունում։
Հոկտեմբերի 31-ին ՄԱԿ-ի ԱԽ-ում ՌԴ ներկայացուցչությունը խնդրել էր նիստ՝ «Ուկրաինային արևմտյան զենքի մատակարարումների և ուկրաինական ճգնաժամի խաղաղ կարգավորման հեռանկարների համար դրանց հետևանքների մասին»:

The UN Security Council will hold a session on the issue of Ukraine
The UN Security Council will hold a meeting on October 30 regarding the situation in Ukraine. This was reported in the permanent representation of Switzerland.
"On October 30, a meeting will be held on the issue of maintaining peace and security in Ukraine. Ukraine requested it with the support of the USA, France, Great Britain, Japan, the Republic of Korea, Slovenia, and Malta," the diplomatic representation emphasized.
On October 31, the Russian delegation at the UN Security Council requested a session on "Western arms supplies to Ukraine and their consequences for the prospects of a peaceful settlement of the Ukrainian crisis."