Շառլ Միշելի հայտարարությունը՝ Վրաստանի ընտրությունների վերաբերյալ
Եվրամիության խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելը Վրաստանի ընտրությունների վերաբերյալ հայտարարություն է տարածել, որում ասվում է՝
ԵԽ-ն ի գիտություն է ընդունում ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ-ի՝ ընտրությունների նախնական գնահատականը
Կոչ է անում ԿԸՀ-ին և այլ մարմիններին անհապաղ հետաքննել ընտրությունների հետ կապված բոլոր խախտումներն ու մեղադրանքները
Դիմում է Վրաստանի ղեկավարությանը վերահաստատելու իր հավատարմությունը եվրոպական կուրսին` հունիսին և հոկտեմբերին Եվրոպական խորհրդի նիստերի եզրակացություններին համապատասխան
Այսուհետ հատկապես կարևոր է բոլոր քաղաքական ուժերի միջև կառուցողական և ներառական երկխոսությունը
Նոյեմբերի նիստում Եվրոպական խորհուրդը կգնահատի ներկա իրավիճակը և կորոշի հետագա քայլերը Վրաստանի հետ հարաբերություններում։

Charles Michel's statement on the Georgian elections
The President of the Council of the European Union, Charles Michel, issued a statement regarding the elections in Georgia, in which he said:
The CE takes note of the OSCE/ODIHR preliminary assessment of the elections.
Calls the CEC and other bodies to investigate all election-related violations and allegations immediately.
Appeals to the leadership of Georgia to reaffirm its commitment to the European course by the conclusions of the European Council meetings in June and October.
Constructive and inclusive dialogue between all political forces is critical from now on.
At the November session, the European Council will assess the current situation and decide on the next steps in relations with Georgia.